Branżowy katalog firm w Warszawie

Zagrożenia płynące z Internetu

Zagrożenia płynące z Internetu
Dostęp do Internetu na szeroką skalę nikogo dziś nie dziwi. Dziwi nas natomiast brak dostępu do Internetu, brak komputera, brak umiejętności sprawnego poruszania się w sieci. Współczesne społeczeństwo informacyjne rozwinęło się na tyle, że osoby, które niejako nie potrafią posługiwać się tym medium, są z wielu aspektów życia społecznego wykluczone.

Internet daje nam wiele możliwości - szybki dostęp do informacji, możliwość komunikowania się z osobami przebywającymi nawet bardzo daleko od nas. Nie mniej jednak pamiętać należy, że żyjemy w społeczeństwie ryzyka. Zagrożenia czekają na nas na każdym kroku - również w sieci. Co prawda nie widać ich na pierwszy rzut oka, ale obecne są w Internecie i mają się całkiem dobrze. 

Wiele osób w tym miejscu może pomyśleć, że chodzi o złośliwe oprogramowanie, jednak nie do końca jest to największe zagrożenie związane z częstym korzystaniem z dobrodziejstw Internetu. Owszem - wirusy skutecznie mogą przeszkodzić nam w pracy, w prywatnym korzystaniu z komputera. Spory problem pojawia się wówczas, gdy mamy do czynienia z atakiem hakerskim, przechwyceniem danych do naszego konta bankowego. Równie problematyczna może być utrata istotnych plików - szczególnie w przypadku firm. Dlatego tak ważne jest robienie na bieżąco kopii zapasowych najważniejszych dokumentów. Dobrze byłoby w każdej firmie wyznaczyć osobę odpowiedzialną za tego typu działania - wówczas z pewnością o kopiach zapasowych nie zapomnimy. 

Co zatem jest prawdziwym zagrożeniem w przypadku korzystania z Internetu? Czego dotyczy ryzyko w zakresie użytkowania komputera?

Związane jest ono z nieumiejętnym posługiwaniem się nowościami z zakresu nowych technologii i bynajmniej nie chodzi tutaj o braki w zakresie pracy z wykorzystaniem komputera. Chodzi tutaj natomiast o różnego typu uzależnienie od Internetu, gier komputerowych, a także komputera samego w sobie. Zbyt długie i zbyt częste spędzanie czasu właśnie w towarzystwie monitora może przynieść zdecydowanie negatywne skutki. Najłatwiej zaobserwować można to na przykładzie dzieci, gdy pochłonięte grą komputerową nie mają ochoty wyjść na podwórko, spotkać się z przyjaciółmi ani zająć się aktywności fizyczną, sportem. 

Internet daje nam wiele możliwości, ale należy z niego korzystać z umiarem i w sposób umiejętny. Zdecydowanie nie powinniśmy pozwalać naszym dzieciom, aby całe dnie przesiadywały przed komputerem, grając w gry komputerowe lub od rana do wieczora udzielając się na portalach społecznościowych. Istnieje bowiem wiele innych, równie interesujących, form spędzania wolnego czasu.

POLECANE FIRMY

komunie Rzeszów szkolenia medycyna estetyczna adapter do pasów dla dzieci

Inne porady w tym temacie

Redukcja rozstępów

Redukcja rozstępów

Rozstępy to zmiany skórne przypominające wyglądem czerwono-różowe pręgi, które najczęściej pojawiają się na udach, brzuchu, pośladkach oraz piersiach. Przyczyną ich powstawania są gwałtowne zmiany wagi, między innymi
Dobrze wykonana strona internetowa będzie przejrzysta

Dobrze wykonana strona internetowa będzie przejrzysta

Każdy świadomy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że chcąc przyciągnąć nowych potencjalnych klientów do firmy, musi zainwestować w nowoczesną i przyjazna dla użytkownika stronę internetową. Najlepiej wykonanie strony zleci?
System informatyczny a efektywność produkcji

System informatyczny a efektywność produkcji

Tradycyjne przedsiębiorstwa produkcyjne, jakie występują dzisiaj na rynku są nastawione zwłaszcza na szeroką działalność obejmujące z reguły kilka rozmaitych profili. Nierzadko otwierane są kolejne filie. Wszystko to sprawia jednakże, że
Oprogramowanie w instytucjach państwowych

Oprogramowanie w instytucjach państwowych

W instytucjach państwowych typu urzędy koniecznym warunkiem prosperowania okazuje się załatwianie rozmaitych formalności oraz wiążących się z tym dokumentów. Stosy papierzysk koniecznych do wypełnienia sprawiają, że nawet najprostsz