Branżowy katalog firm w Warszawie

Zagrożenia płynące z Internetu

Zagrożenia płynące z Internetu
Dostęp do Internetu na szeroką skalę nikogo dziś nie dziwi. Dziwi nas natomiast brak dostępu do Internetu, brak komputera, brak umiejętności sprawnego poruszania się w sieci. Współczesne społeczeństwo informacyjne rozwinęło się na tyle, że osoby, które niejako nie potrafią posługiwać się tym medium, są z wielu aspektów życia społecznego wykluczone.

Internet daje nam wiele możliwości - szybki dostęp do informacji, możliwość komunikowania się z osobami przebywającymi nawet bardzo daleko od nas. Nie mniej jednak pamiętać należy, że żyjemy w społeczeństwie ryzyka. Zagrożenia czekają na nas na każdym kroku - również w sieci. Co prawda nie widać ich na pierwszy rzut oka, ale obecne są w Internecie i mają się całkiem dobrze. 

Wiele osób w tym miejscu może pomyśleć, że chodzi o złośliwe oprogramowanie, jednak nie do końca jest to największe zagrożenie związane z częstym korzystaniem z dobrodziejstw Internetu. Owszem - wirusy skutecznie mogą przeszkodzić nam w pracy, w prywatnym korzystaniu z komputera. Spory problem pojawia się wówczas, gdy mamy do czynienia z atakiem hakerskim, przechwyceniem danych do naszego konta bankowego. Równie problematyczna może być utrata istotnych plików - szczególnie w przypadku firm. Dlatego tak ważne jest robienie na bieżąco kopii zapasowych najważniejszych dokumentów. Dobrze byłoby w każdej firmie wyznaczyć osobę odpowiedzialną za tego typu działania - wówczas z pewnością o kopiach zapasowych nie zapomnimy. 

Co zatem jest prawdziwym zagrożeniem w przypadku korzystania z Internetu? Czego dotyczy ryzyko w zakresie użytkowania komputera?

Związane jest ono z nieumiejętnym posługiwaniem się nowościami z zakresu nowych technologii i bynajmniej nie chodzi tutaj o braki w zakresie pracy z wykorzystaniem komputera. Chodzi tutaj natomiast o różnego typu uzależnienie od Internetu, gier komputerowych, a także komputera samego w sobie. Zbyt długie i zbyt częste spędzanie czasu właśnie w towarzystwie monitora może przynieść zdecydowanie negatywne skutki. Najłatwiej zaobserwować można to na przykładzie dzieci, gdy pochłonięte grą komputerową nie mają ochoty wyjść na podwórko, spotkać się z przyjaciółmi ani zająć się aktywności fizyczną, sportem. 

Internet daje nam wiele możliwości, ale należy z niego korzystać z umiarem i w sposób umiejętny. Zdecydowanie nie powinniśmy pozwalać naszym dzieciom, aby całe dnie przesiadywały przed komputerem, grając w gry komputerowe lub od rana do wieczora udzielając się na portalach społecznościowych. Istnieje bowiem wiele innych, równie interesujących, form spędzania wolnego czasu.

POLECANE FIRMY

Inne porady w tym temacie

W jaki sposób intranet wpływa na efektywność firmy?

W jaki sposób intranet wpływa na efektywność firmy?

Nie będzie przesadą, jeśli nazwiemy internet jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości. Sieć jest nie tylko miejscem pracy lub prowadzenia biznesu, ale też znacznie ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa. Platformą przeznaczoną do ob
Dlaczego warto inwestować w sklep internetowy?

Dlaczego warto inwestować w sklep internetowy?

Prowadzisz sklep stacjonarny i zastanawiasz się w jaki sposób umożliwić klientom zakupy na nieco większą skalę? Wybierz nowoczesny i funkcjonalny sklep internetowy! Internet jest nieograniczoną przestrzenią, zapewniającą możliwość do
Jakie korzyści niesie marketing szeptany?

Jakie korzyści niesie marketing szeptany?

Nie ma chyba osoby, która przed podjęciem decyzji o zakupie, nie szuka w internecie informacji o produkcie oraz opinii innych użytkowników. Nic dziwnego, sieć jest potężnym medium, pełnym produktów i usług, informacji oraz ro
Marketing medyczny dla kliniki

Marketing medyczny dla kliniki

Kliniki świadczące usługi medyczne nie mają na rynku łatwo. Konkurencja w branży jest bardo duża, a możliwość wyróżnienia się spośród niej przy pomocy reklamy skutecznie blokuje prawo, które zakazuje jej stosowania. Z p