Zaloguj się
Login:
Hasło:

Nowoczesne systemy ułatwiające rozliczanie elastycznego czasu pracy

Strona główna -> Artykuły -> Nowoczesne systemy ułatwiające rozliczanie elastycznego czasu pracy

Nowoczesne systemy ułatwiające rozliczanie elastycznego czasu pracy

Współcześnie sukcesywnie przybywa coraz to nowszych zawodów, które pozwalają na elastyczny czas pracy, a więc realizację obowiązków wynikających z charakteru danej profesji bez uwzględniania sztywnych ram czasowych, przykładowo standardowych godzin pracy od ósmej do szesnastej. Przykładem jest tu chociażby stanowisko menadżera, dziennikarza, copywritera czy architekta. Wszyscy oni mogą działać o dowolnej porze, niekoniecznie pracując w siedzibie zatrudniającego ich przedsiębiorstwa, ale również zdalnie. Wbrew pozorom jednak takie funkcjonowanie w stałym wymiarze wcale nie jest tak proste jak na pierwszy rzut oka się to wydaje.
Elastyczny czas pracy pociąga za sobą sporo wyrzeczeń. Pierwszą i chyba najważniejszą kwestią jest całkowite podporządkowanie się. W praktyce chodzi tu bowiem o to, że w momencie zdecydowanego przyspieszenia obrotów w firmie pracownik działający na takich zasadach zmuszony jest do realizacji swych obowiązków przez nierzadko nawet i kilkanaście godzin dziennie. Wiąże się to zatem z całkowitą dezorganizacją życia prywatnego, a w konsekwencji brakiem wolnego czasu, niemożnością zaplanowania sobie wyjazdu, aktywności dodatkowych itp. Drugi aspekt to natomiast sprawa finansów. Pracując po 12 godzin na dobę możemy jednorazowo przekroczyć tradycyjną stawkę biurową nawet dwukrotnie, lecz równie dobrze sytuacja może być całkowicie odwrotna – brak zapotrzebowania na Twoje usługi pociąga za sobą również i brak wypłaty na koncie.
Zdecydowanie jednak wiele osób przechodzi na własną działalność gospodarczą, świadcząc swoje usługi na zasadach elastycznego czasu pracy, gdyż w ten sposób można wyzbyć się rutyny wynikającej z tradycyjnej pracy biurowej. W przypadku osób świetnie zorganizowanych, istnieje sposobność ku temu, aby zarobić nierzadko o wiele więcej niż nawet na wysokim stanowisku w korporacji. Metoda ta sprawdza się także w przypadku kobiet – matek, których nie stać na wynajęcie profesjonalnej niani do swego malucha.

 

Dowiedz się więcej na temat elastycznego czasu pracy!

Podobne artykuły

Dobre systemy informatyczne, to podstawa sprawnie prosperującego przedsiębiorstwa.

Więcej: System CRM
Odpowiednio dobrane oprogramowania mogą znacznie uprościć działalność danego przedsiębiorstwa.

Więcej: System ERP
Pozycjonowanie jest zbiorem określonych działań mających prowadzić do tego, aby strona znalazła się na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania - w odpowiedzi na wpisanie danej frazy. Działania pozycjonerskie są coraz popularniejsze i przy

Więcej: Działania pozycjonerskie
Decydując się na system informatyczny dla firmy stajemy przed dość trudnym dylematem. Na rynku dostępnych jest dużo możliwości - musimy wybrać takie rozwiązanie, które nas w stu procentach usatysfakcjonuje.

Więcej: Systemy informatyczne dla firm